Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane szybko się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od dokładnego i sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar